Hygienická kontrola toalet v Nemocnici Vimperk

0 1 408

Dle advokáta Martina Purkyta se ve všech prostorách zdravotnických zařízeních musí aspoň jednou denně provést úklid tzv. na vlhko a za použití hygienických a dezinfekčních přípravků s virucidním účinkem.

15. dubna 2019 proběhla návštěva Vimperské nemocnice Alenou Daňkovou z pořadu Černé ovce společně s vedoucí oddělení nemocniční hygieny Ústřední vojenské nemocnice Danou Hedlovou. Pro kontrolu byla nanesena za pomoci speciálního pera a spreje fluorescenční barva (kterou lze smýt obyčejnou vodou) na horní i spodní část prkénka, poklopu, splachovala, madla, toaletní mísu ale i štětku, umyvadla, dávkovače mýdla, vodovodní baterii a kliku.

Po dvou dnech, tudíž o den více než vyžadují doporučení proběhla kontrola označených míst a výsledek byl zděšující. Neproběhl takřka žádný úklid. Pouze část jednoho jediného poklopu vykazovala slabé známky omytí. Proběhlo tedy upozornění personálu nemocnice.

25. dubna 2019 tedy po osmi dnech proběhla kontrola znova. A zjištění bylo opět alarmující pouze v jedné toaletě proběhl částečný pokus o úklid ale jinak vše ostatní i po 10ti dnech kdy tedy mělo proběhnout minimálně 10 úklidů byl stav stejný.

Redakce Černé ovce tedy požádalo vedení Nemocnice Vimperk MEDICON a.s., která je vlastníkem o vyjádření na kameru či rozhovor ale společnost MEDICON a.s. poslalo pouze písemné vyjádření:

Andrea Sklenářová – finanční ředitelka, MEDICON a.s.

Provedli jsme šetření z něhož plyne že úklid prostor je prováděn v souladu z provozním řádem našeho zdravotního zařízení tedy 1x denně před počátkem provozu a to mokrou cestou s použitím virucidního prostředku nad to je v případě viditelného znečištění úklid prováděn dle potřeby.

Zdroj: Česká televize, celé video je dostupné ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/219452801080521/

Komentáře
Nahrávám ...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím Další informace