Proč byl dnes vrtulník ve Vimperku?

0 1 580

Rád bych Vám řekl velice osobní a nepříjemný příběh. Dnes při cestě domů z práce při vstupu do našeho vchodu jsem objevil dvě paní stojící u těla které leželo vedle výtahu na schodech. Když se mi zeptali jestli bych jim pomohl pána zvednout uvědomil jsem si, že je to jeden z našich sousedů kterého znám a zeptal jsem se co se stalo. Věděl jsem že ležící pán měl dříve zdravotní potíže ze srdcem a tlakem.

Při bližším vyptávání se nám zdělil že stratil kontrolu a při pádu se uhodil do hlavy o zábradlí. Viděl jsem že torzem leží na schodech a rukou se drží pevně zábradlí. Přihlížející paní řekla že se jeho ruka velice chvěje a já se hned zeptal zda už volali záchranku. Když sám ležící pán řekl že záchranku volat nechce řekl jsem mu že to vůbec nepřidá v úvahu a vytočil jsem 155. Lidé neustále přicházeli a přemýšlelo se o tom že pána zkusíme posadit nebo zvednout na jeho vlastní přání. To jsem hned zavrhl že nevíme jak padl a mohl si udělat něco z páteří a pokud by jsme sním pokoušeli hýbat mohli by jsme mu více uškodit než pomoci. Záchranná služba stále nepřijížděla a mi začínali být nervozní protože ležící pán vykazoval známky že padá do bezvědomí.

V tuto chvilku se objevil příslušník městské policie a hned volal kolegům zda by příjezd nemohl být urychlen a ti nám odpověděli že sanitka u nás bude co nejdříve z výjezdu který měla předtím a následně pár minut na to mě volala záchranná služba zpět a ptala se v jakém stavu se pán nachází. Následně během chvilky záchranka dorazila a začali jsme všichni přítomní s přesunem na lehátko záchranné služby. Chvilku zde záchranka stála a následně přijelo auto s doktorem a po velice krátké době urychleně odjeli a do pár minut u Vimperské záchranné služby přistávál vrtulník.

Následně sem se dozvěděl že náš soused trpí opravdu těžkými problémy ze srdcem. Začal jsem tedy zjištovat jaký je jeho stav bohužel už sem se nic konkrétního nedozvěděl pouze to že jsme mu zřejmě všichni společně zachránili život přivoláním sanitky a tím že sme se pokoušeli udržet při vědomí. A pro mě bylo velice příjemným překvapením jak výborně záchranné složky fungují a hlavně jak lidé žijící v tomto domě dokážou spolupracovat při pomoci sousedovi kterému se něco stalo.

Komentáře
Nahrávám ...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím Další informace