Polopravdy a lži

0 660

Jak jsme všichni měli možnost vidět, tak situace ve Vimperku se nám drobet vyhrotila. A to především díky nespokojenosti obyvatel. Nic netrvá věčně a většina obyvatel pomalinku otevírá oči. Některé, neřekli bychom nespravedlivé, ale spíše nekalé praktiky, které se ve městě dějí, už přesahují úroveň zdravého rozumu a lidé se začínají ozývat.

Náš internetový portál se po krátké chvilce stal jedním z tzv. protivníků a odpůrců těchto záhadných aktivit města. Někteří by mohli říct, že kritika se dělá velice snadno a že náš portál je zaujatý. Nejsme zaujatí, a jak někteří moc dobře ví, náš šéfredaktor a zakladatel tohoto portálu měl výtky i za minulého vedení. Jediný rozdíl mezi minulou a současnou radnicí je, že minulé vedení bylo daleko otevřenější v jednání a řešení v případě nespokojenosti obyvatel. Byla alespoň snaha najít takový zlatý střed, i když se to ne vždy povedlo. Aktuální vedení většinu námitek obyvatel odmítá a dění z velké části probíhá za zavřenými dveřmi.

Mnoho lidí žije v domnění, že po volbách se už nedá nic dělat a musí se spokojit s tím, koho si zvolili a jak jedná. To ale není až tak úplně pravda, protože každý zvolený člověk do věřejné funkce je placen z peněz daňových poplatníků a nakládá s nimi, ačkoliv na to mnohdy zapomíná. A vždy je cesta, jak toto změnit v případě nespokojenosti. Je třeba se zamyslet nad tím, koho si toto město zvolilo jako představitele a uvědomit si ty obrovské rozdíly. Minulé vedení prokázalo snahu a nenechalo se do takové míry manipulovat velkými podnikateli.

Teď i přes odpor obyvatel se bude stavět na Vodníku. Stejně tak aktuální vedení, které zveřejňilo polopravdu a lež ve svém volebním programu, že dokončí projekt bazénu, tento projekt shodilo ze stolu a radši si rozděluje dotace spolkům, ve kterých předsedá. Výběrová řízení vyhrávají společnosti, o kterých víme, že mají vazby na členy koalice a už tomu nelze přihlížet bez reakce.

Je zajímavé, že za minulého režimu se také kradlo, ale přesto fungovaly státní podniky a bylo dost peněz na důchody. Teď především díky ODS už to nefunguje a to je příklad i Vimperka. Vzhledem k tomu, že sledujeme politiku i na státní úrovni vyvstává otázka, zda předseda Starostů a nezávislých se nestydí za jednání některých představitelů našeho města. A možná by stálo za to se ho zeptat.

Komentáře
Nahrávám ...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím Další informace