Vimperští Babišové

Je více než evidentní, že vimperské vedení se inspirovalo naší vládou. Neustále maže med na chleba občanů, na které ale pohlíží především jako voliče a snad i proto je činnost vedení města více jak spekulativní. Nedávno jsme jako internetové médium rozpoutali otázky ohledně výběrového řízení na tisk Vimperských novin. A ať už je vyjádření redakční rady Vimperských novin, jaké chce, docílili jsme svého. Vimperské noviny se dál tisknou ve Vimperku tam, kde se tiskly více než 20 let. Vimperské vedení města navíc velice dobře ví, že je pod naším hledáčkem a že sledujeme každý jeho krok. A dnes chceme informovat o několika dalších zarážejících aspektech života ve Vimperku.

V první řadě bychom rádi informovali občany o tom, že bývalý areál firmy SAK, který je u řeky, se bude kupovat za 7,5 mil. korun a to bez jakéhokoli konkrétního plánu. Je jasné, že areál bude potřebovat velkou rekonstrukci, kolik bude stát, si nikdo nespočítal. Zato jsme se doslechli, že SAK byl s představiteli města domluven na prodeji už dlouho, tak na co čekat. (Pro srovnání areál Dřevopodniku se před asi dvěma lety prodal za přibližně 2 mil. Kč.) Prvotně měl být areál SAKU pro Městské služby, které vede Ing. Král, ale díky odporu veřejnosti to tak možná nebude. Kdo ví, aktuální vedení si dělá co chce, nikoho se na nic neptá a sliby, které dalo, neplní.

Tím, přesněji řečeno, myslíme slib, který dalo městské knihovně na vybudování dětského vzdělávacího koutku.Investice by tu byla minimální a pro dobrou věc. Bohužel, koalice přišla s nápadem galerie. Jak smutné že vimperské vedení dává do popředí své zájmy před vzděláváním a vyžitím našich dětí.

A když už jsme zmínili Městské služby, tak se podívejme na to, jak kvalitně sečou. I přesto že je vysoké množství klíšťat,tak je sídliště zarostlé do výšky pasu a to především na kopcovitém terénu a parkovištích. Ono je prostě velice náročné s tím křoviňákem do toho kopečka sekat.

A ještě jedna poznámka. Kolik už proběhlo debat, které se týkaly revitalizace nového nebo starého sídliště. Kdy se naplní tyto plány? Když se nad rámec volebních programů najde 7,5 mil. Kč na areál SAKU, nenašla by se stejná nebo klidně i větší částka na sídliště, kde bydlí nejvíc našich občanů? Peněz, které vydalo vedení města na studie na toto téma, už bylo, jak všichni víme, dost, takže by se mohlo taky hned a zfleku najít nějakých pár miliónů, aby ty studie nezůstávaly jen na papíře. Koneckonců vedení města slíbilo investice do sídliště na veřejných debatách už tolikrát.

Dalším velice zvláštním rozhodnutím vedení města je jmenování Jana Hanžla vedoucím Kontrolního výboru. Odjakživa je zvykem, že do kontrolního výboru usedá opozice, aby se udržela nějaká nestrannost a objektivnost, ale Vimperk musí mít opět něco zvláštního. A prohlášení pana Hanžla, že se bude snažit rozhodovat dle svého vědomí a svědomí objektivně, je výsměchem pro všechny občany a voliče. On je totiž vázán velice striktní koaliční smlouvou a nemůže tedy rozhodovat objektivně, ale pouze v zájmu koalice čili vedení města, které už tak dělá mnoho pochybných rozhodnutí.

A když už jsme se takto rozjeli, tak si pro zasmání pojďme shrnout některé jednání představitelů města Vimperka. Šéfredaktorka Vimperských novin vás z fleku slovně napadne, když se procházíte po městě s rodinou. Vedoucí Městského kulturního střediska vám klidně bude mlátit do auta, když si myslí, že je v právu.

No, udělejte si názor sami. A nebylo za minulého vedení lépe?

Comments (0)
Add Comment