Vimperk v době celosvětové pandemie

Velká část občanů města Vimperk v těchto dobách prokázala obrovskou štědrost a solidaritu. Firmy, jako VAVI – Věry Vávrové a GOMI – Ivanky Rajniakové, se staly předními výrobci roušek, za to patří jim velký obdiv a poděkování. I když je více jak jasné, že se najdou tací, kteří je budou hanobit a kritizovat. Proběhlo i několik věcných a finančních darů ze strany občanů a firem, jako je Elektro Kadlec. Je opravdu krásné, že mnoho z nás dokáže držet spolu a pomáhat si.

Na druhou stranu je smutné, jak se hrstka lidí  chová velice nezodpovědně. Kupříkladu, když si nabírají rohlíky holýma rukama, či porušují jiná nařízení karantény. Jsou to opravdu těžké časy, které zkouší naší psychiku. A to především matek, které jsou teď zavřené s dětmi doma. Trochu mě mrzí, že vedení města nenapadlo přijít s různými úlevami pro své občany.  Vlastně jediný, koho jsem měl možnost vidět na veřejnosti v těchto časech, byl místostarosta Zdeněk Kuncl. 

Jménem tohoto portálu prosím, buďme trpěliví a ohleduplní. Protože jedině tak docílíme toho, abychom brzy mohli vylézt z našich úkrytů a opět normálně žít.

Comments (0)
Add Comment